Aberdiin-anguse pullik Maru karjast läks tõupulliks Saaremaale

Aberdiin-anguse-pullik-transport

Täna viisime Saaremaale pulliku Maru Tramm. Pullik hakkab tööle Timmi Veis OÜ karjas. Pullik oli kogu reisi väga rahulik ja isegi praamil endast märku ei andnud. Kuigi kodus naersime, et kuna treiler oli ilmselgelt päevi näinud, siis võib juhtuda, et saame praamis seda musta tüüpi taga ajada.

Transpordi korraldamine ongi üks mu järgmisi prioriteete, et nii ostjatel kui ka meil endil oleks mugavam. Sel korral otsisime sobivat treilerit taga veel sama päeva hommikul kui transport  toimuma pidi.

Väike nali ka pulliku nimega. Kui ostja esimest korda helistas ja uuris müügis oleva trammi kohta, siis ma imestunult vastasin: “Mis tramm? Mul ei ole trammi müügis.” Ise mõeldes,  kas ehk mingi tüngakõnega on tegu.  Aga ei, tegemist oli tõsise ostuhuviga kliendiga ja Tramm mul siiski müügis oli – Maru Tramm nimelt. Ma loodan, et ostjad on meie pulliku tööga tulevikus rahul.

Pullik Maru Tramm

Maru Tramm on väga kõrge jalaga (võrreldes näiteks meie tõupulli Houstoniga) ja pigem modernse suurekasvulise aberdiin-anguse tüüpi.  365 päeva kaaluks tuli 410 kg, seda puhtalt heina ja silo peal. Võrdluseks saab tuua tema poolvenna söötmiskatses, kelle 365 päeva kaal tuli 450 kg. Julgen öelda, et 500 kg aastakaalu ei ole siin võimatu saavutada, aga meil läheb veel aega.

Aasta-aastalt oleme me aina paremini söötmisega hakkama saanud ning usume, et areng selles valdkonnas kindlasti jätkub. Pean aastakaalu oluliseks, sest see näitab kuidas loom peale võõrutamist kohaneb ehk kuidas on toimunud üleminek emapiimalt põhisöödalisele ratsioonile. Meil on siin veel palju nõrku kohti, mida ajaga ja võimaluste tekkides tahan parandada: alates karjatamise korraldamisest kuni laudas pidamistingimuste parandamiseni. 

Maru Trammi amm Like sai valitud karja seetõttu, et tema vanaisa on Rawburn Transformer, kes on märkimisväärsete aretusväärtustega (EBV-s) pull UK-s. Nagu ütleb aretaja oma kodulehel: “Rawburn Transformer ja ta pojad purustasid kõik jõudlusnäitajate rekordid UK-s.” Selliste pullide järeltulijaid oma karjas omada on omamoodi uhkus ning selleks kasutame tipppullide spermat edaspidi.

Jaga teistegagi: