Meist

Maru aberdiin-anguse tõukari sai loodud 2013 aasta kevadel kui osteti esimesed 6 puhtatõulist mullikat Jane Mättiku karjast. Augustis sai toodud esimene tõupull Bruno Okka Farm OÜ-st. Ning nii see pall veerema hakkas.

Tõukari kuulub väiksele pereettevõttele Maru Lihaveis OÜ, mis paikneb perenaise lapsepõlvekodus Pärnumaal Mäearu talus. Talu on kuulunud perele juba 1990 aastast ja talu nooremale põlvele üle minnes tekkisid uued eesmärgid, luua siia eeskujulik aberdiin-anguse tõufarm. Varasemalt oli meil eesti maakarja lehmad ja märkimisväärne mahemuna tootmine. Mahetunnustus on ettevõttel ka nüüd.

Aretuseesmärk on loom, kes on lihtne ja tulus kasvatada talunikule ja samas meeldiv maitseelamus tarbijale.

Aretuses jälgime häid ammede emaomadusi, et poegimised oleks kerged ja piimakus ammel hea. Kindlasti on oluline loomade temperament ja kerge käsitlemine. Aga peamine on, et loomad näitaks suurepäraseid juurdekasvusid rohumaasöödal ja ei vajaks lisaks jõusööta. Oma aretuses kasutame palju kunstlikku seemendust, et tõsta karja üldist taset ning pakkuda maailmaklassi pullide järglasi ka Eesti turul.