Lihaveiste näitus-konkurss Maamessil

Lihaveiste näitus-konkurss Maamessil

Lihaveiste näitus-konkurss toimub 21. aprillil Maamessil. Meie osaleme nii noorpulli kui ka lehmikuga ning pullioksjonil tuleb müüki meie söötmiskatses osalenud pull Maru Ets. Näitus algab kell 11 :00 ning seal on kohal väliskohtunik Taanist, kes hindab meie aretajate tänuväärset tööd. Noorpullide oksjon algab kell 15:00 ning ootame kõiki vaatama ja osalema.

Miks üldse lihaveiste näitus-konkurss toimub?

Ma vastan sellele enda seisukohast. Kuidas muidu ma saan teistega oma tööd kõrvutada ja kuidas ma tean, kas olen liikumas õiges suunas? Ma olen veel üpris algaja kasvataja, kes see kevad võtab neljandat korda poegimisi vastu.

Näitusel osalemine annab mulle juurde palju motivatsiooni teha asju paremini, tegeleda seemendustega, otsida huvitavaid pulle välismaalt. Kindlasti õpib iga näitusega aina paremini hindama ka oma loomi. Ja loomulikult on see hea üritus enda karja tutvustamiseks ja reklaamimiseks.

Lisaks annab näitus-konkurss suurepärase võimaluse tutvustada lihaveisekasvatust laiemale üldsusele ja tuua inimesed loomadele lähemale.

Lehmikute klassis osaleb Maru Mari EE18542110

Tuleme välja ühe põneva lehmikuga, kelle ema Granholm Isabella valiti 2014. aastal parimaks aberdiin-anguse lehmikuks Jäneda näitusel. Maru Mari on saadud kasutades seemenduspulli Palmkvist. Palmkvisti kiidetakse järglaste heade juuredekasvude poolest ning emaisa Netherton Mr Rader on silma jäänud järglaste väga hea tagalihastuse poolest. Viimast pulli me fänname Maru karjas väga.

Maru Mari on väga rahuliku temperamendiga, mille ta on pärinud oma emalt. Ta on olnud seni vaid koresöödal, kuid viimasel kuul on saanud näituskonditsiooni saavutamise jaoks lisasööta (jäime veidi hiljaks sellega).  Ta on väga tubli söödaväärindaja, kilosid on silmnähtavalt juurde tulnud ning oleme põnevil kuidas väliskohtunik meie lehmikut hindab. 

Oksjonil noorpull Maru Ets EE18542325

Kuigi esialgu plaanisime Maru Etsi enda karja jätta, siis uute suurte plaanide tõttu lähitulevikus paneme selle sõbraliku ja käsitletud, hästi talutatava pulli oksjonil välja. Söötmiskatses läks kohanemisega veidi aega, aga edaspidi näitas Maru Ets päris head juurdekasvu. Aberdiin-anguse pullide seas oli ta tubli keskmine. Viimane kaalumine on  järgmine nädal tulemas.

Etsi ema on meie karja üks rahulikumaid ammesid, kelle kompaktsus ja tagakeha lihastus on mulle väga meeltmööda. Lisaks on ta kerge poegija ja heade emaomadustega sõbralik amm.

Tule vali endale karja tõupull:

  • kelle hindab üle väliskohtunik,
  • kes on tõestanud end söötmiskatses,
  • kes on uuritud kurjemate haiguste suhtes,
  • kellega võid rahulikult jalutama minna.

Just sellised on oksjonile tulevad pullid.

Oksjonil müüki tulevate pullidega saab tutvuda veebikataloogis. Kindlasti leiate oma karja suurepärase tõulooma! Tule leia meid üles Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi ja ETKÜ telgis. 

 

 

 

Kohtumiseni messil!!

Jaga teistegagi: